firmy częstochowa

Ciekawe informacje na temat firmy częstochowa. Dowiedz się więcej o firmy częstochowa. Przeczytaj artykuły o firmy częstochowa


 • Wakacyjna wyprawa do Częstochowy
  Częstochowa to przede wszystkim Jasna Góra - główny ośrodek pielgrzymkowy w Polsce, centrum religijne, bezcenny zabytek i miejsce historyczne. Warto jednak zostać w mieście dłużej, zobaczyć więcej... Przekonaj się, czy Częstochowa jest ciekawym miejscem.
 • Biedni emeryci to mit! Te firmy znakomicie z nich żyją
  O pieniądze walkę toczą biura turystyczne, producenci lekarstw i sprzętu komputerowego. I choć średnie świadczenie wynosi tylko 1514 zł, to kwota, jaką dysponuje 5-milionowa rzesza emerytów, przekracza 7 mld zł.
 • Kto najlepiej zmalował Fiata? Mistrz jest jeden
  To była pierwsza taka rywalizacja ogłoszona przez Fiata. W szranki stanęło blisko sześćdziesięciu lakierników z całej Polski. Teraz już wiadomo, kto jest mistrzem pistoletu i lakieru…
 • Autostrada A2 na słowo honoru
  Chińska firma COVEC powinna zapłacić 741 mln zł odszkodowania za niedokończoną budowę autostrady A2. Rzecz w tym, że nie ma żadnego majątku w Polsce, a jej gwarancje bankowe opiewają na zaledwie 130 mln zł
 • Bankrut
  Tylko w ubiegłym tygodniu do sądów trafiły wnioski o upadłość notowanej na giełdzie spożywczej spółki Wilbo oraz firmy z branży doradztwa finansowego A-Z Finanse. Liczba wniosków o upadłość drastycznie rośnie, co potwierdzają dane zebrane przez DGP w sądach.
 • Autokar
  Rośnie liczba skarg na imprezy, których głównym celem jest prezentacja towaru, a nie zwiedzanie. Wycieczki połączone z handlem obwoźnym są dziś organizowane nie tylko przez małe firmy proponujące wyjazdy do Częstochowy czy Niepokalanowa, lecz także przez duże biura podróży zapraszające do Niemiec czy Turcji.
 • Jan Paweł II
  Polacy pozazdrościli Chile i uznali, że południowoamerykański kraj nie może mieć największego pomnika Jana Pawła II na świecie. Dlatego też w Częstochowie stanie gigantyczny pomnik papieża. Jest już nawet gotowy styropianowy model.
 • Policja
  Centralne Biuro Śledcze działało na polecenie Prokuratury Okręgowej w Częstochowie - podaje "Dziennik Zachodni". Funkcjonariusze zabrali dokumenty z siedziby katowickiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 • Kierowca bezpośrednio przed uderzeniem w samochód ciężarowy zasnął
  Sprawca wczorajszego wypadku w Jadownikach koło Brzeska w Małopolsce przyznał, że zasnął za kierownicą. 37-letni kierowca autobusu wjechał wczoraj w ciężarówkę. Dziś usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym - zagrażającej życiu i zdrowiu 56-ciu pasażerów.
 • Budowa drogi
  Jest przetarg na kolejny odcinek A1 z Pyrzowic do Częstochowy. To jeden z najbardziej łakomych kąsków dla drogowej budowlanki w latach 2014–2020. Nie wiadomo, co z jej fragmentem do Piotrkowa...
 • Starcia przed siedzibą JSW
  Strajkujący związkowcy z JSW wpędzają swą firmę w kłopoty. Kontrahenci, którzy nie dostają węgla z polskich kopalń, muszą go sprowadzać z zagranicy. Cierpi też PKP Cargo, które nagle ma do przewiezienia znacznie mniej surowca.
 • Unia Europejska rozszerza sankcje, co nie przeszkadza Moskwie w handlu. Import ze Wschodu się zwiększa. Gaz, ropa i węgiel trafiają także do Polski
 • Wypadek Pendolino w miejscowości Blachownia
  Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe nieopodal Częstochowy w miejscowości Blachownia tuż po 8.00 rano - powiedziała w TVP Info podinspektor Joanna Lazar, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.