ile wynosi podatek dochodowy

Przeczytaj wiadomości na temat ile wynosi podatek dochodowy. Znajdziesz tutaj wiadomości o ile wynosi podatek dochodowy. Przeczytaj artykuły o ile wynosi podatek dochodowy


 • Świadczenia rodzinne - jak się ubiegać?
  Niektórzy rodzice mogą liczyć na świadczenia rodzinne. Komu przysługuje zasiłek i dodatki? Jak się o nie ubiegać? Przeczytaj.
 • Ile zarabiają księdza?
  Likwidacja Funduszu Kościelnego, w zamian możliwość odpisania od podatku 1 proc. na jego rzecz. Na takiej zmianie jednak Kościół zarabia. I to nieźle. Portal money.pl wyliczył ile pieniędzy ma do dyspozycji kościół.
 • Kanclerz Niemiec Angela Merkel
  Niemiecka kanclerz może być z siebie zadowolona. Angela Merkel doprowadziła w końcu do takiej samej stawki podatkowej dla firm w Niemczech i Francji. Polska jest wśród tych krajów Unii, które stracą na tym najwięcej.
 • 59 mln złotych - tyle w 2011 roku wyniosły przychody Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tego sporo ponad milion złotych poszło na pensje. Ile przypadło samemu Owsiakowi i jego pracującej w WOŚP żonie? O podsumowanie pokusił się Tomasz Molga z "Wprost".
 • Kolejka do bankomatu na Cyprze
  Ratowanie cypryjskich banków poprzez opodatkowanie oszczędności obywateli to "jawny rabunek". Tak skutki kontrowersyjnego podatku wprowadzonego przez rząd w Nikozji ocenia analityk Piotr Kuczyński. Ekspert zwraca uwagę, że ta decyzja zmniejszy zaufanie wszystkich Europejczyków do sektora finansowego i będzie kolejnym argumentem przeciwko wejściu Polski do strefy euro.
 • "System podatkowy jest opresyjny i pozwala na niszczenie firm" - przekonywał Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej. Prezes PiS dodał także, że najlepiej zarabiający powinni płacić 32-procentowy podatek dochodowy.
 • Krzysztof Rybiński
  Wyobraźmy sobie fikcyjną zieloną wyspę o nazwie Deluzja. Jej gospodarka ma tylko dwa sektory: prostytucję i narkotyki. W ciągu dnia prostytutki wydają wszystkie pieniądze na białe ścieżki, a wieczorem sprzedawcy narkotyków idą do agencji towarzyskich i zarobione w ciągu dnia pieniądze wydają na usługi świadczone przez prostytutki.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Choć średnia krajowa to 3740 zł miesięcznie - jak podaje GUS, to ich zarobki znacznie od niej odbiegają. Oto, ile dostają ci, którzy znajdują się u steru władzy.
 • Mateusz Szczurek
  "Wchodząc do strefy euro, musimy zagwarantować sobie pewną swobodę, jeśli chodzi o politykę regulacyjną w odniesieniu do sektora finansowego, która mogłaby łagodzić zbyt szybki wzrost kredytu" - mówi w DGP przyszły minister finansów, Mateusz Szczurek
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński
  Bez uderzenia w korupcję nie będzie modernizacji - twierdzi PiS. Jarosław Kaczyński mówił w Warszawie w trakcie konferencji "Przeciw biedzie, przeciw korupcji", że na rozwoju Polski od początku przemian ciąży sprzeniewierzanie publicznych pieniędzy.
 • Oszczędności
  O 1,6 proc. wzrosną w tym roku renty i emerytury. Wczoraj GUS podał wskaźnik wzrostu realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2013 r. potrzebny do obliczenia waloryzacji świadczeń. Jak podwyżka przełoży się na portfele? Emerytura minimalna wzrośnie o 13 zł, a przeciętna emerytura, która wyniosła w III kw. 2013 r. 1983 zł, będzie wyższa o 32 zł. Procentowo to najniższa waloryzacja od 2002 r.
 • Podatek majątkowy – jak każdy nowy podatek – budzi strach. I jest to naturalny odruch. Tyle że strach nie zawsze bywa najlepszym doradcą. Dlatego warto przyglądać się i tej nowince. Zamiast ciągle powtarzać, że tego się na pewno nie da zrobić. Bo zrobić się da. Pytanie raczej, czy demokratyczne społeczeństwa będą tego chciały.
 • Stuzłotówki
  Co rok przestępcy podatkowi okradają państwo na kilkadziesiąt miliardów złotych. Gdyby odebrać im te pieniądze, zniknąłby problem deficytu budżetowego.
 • Górnik w kopalni
  Nie taki biedny jak go malują. Pensja polskiego górnika jest aż o 89 proc. wyższa niż średnie zarobki w całym kraju. Ba, największą dysproporcję pomiędzy wynagrodzeniami w górnictwie i wydobywaniu, a przeciętnymi płacami w danym kraju zaobserwowano właśnie w Polsce.
 • Kościelne cenniki usług budzą oburzenie społeczeństwa. Tego samego, które relatywizuje wartości duchowe, chwali mamonę, a religijne symbole dostosowuje do wystroju wnętrz.
 • Bronisław Komorowski i Andrzej Duda
  Czym się różni gwiazdkowy prezent od wyborczego? Pierwszy fundują rodzice, a drugi podatnik. Pokazujemy, jak możemy zostać mikołajami.
 • Mateusz Szczurek
  Mocno sceptyczny - tak można określić stosunek Mateusza Szczurka wobec pomysłu podniesienia kwoty wolnej od podatku. Minister finansów w "Kontrwywiadzie" RMF FM odniósł się do jednej z najbardziej nośnych idei trwającej już kampanii przed wyborami parlamentarnymi.
 • Bank
  Gdyby postulowany przez Prawo i Sprawiedliwość podatek bankowy wszedł w życie, przykładowo Bank Ochrony Środowiska musiałby przekazać do budżetu państwa 125 proc. swoich zysków.
 • Pieniądze
  Podatek bankowy banków dotyczy tylko z nazwy. Zapłacić go musiałyby również towarzystwa funduszy inwestycyjnych, firmy ubezpieczeniowe, a także domy maklerskie. Jako że na rachunkach maklerskich znajduje się 110 mld zł, podatek od tej kwoty wyniósłby ponad 400 mln zł, czyli więcej niż ubiegłoroczny zysk branży.