jak sie rozlicza pit 37

Przeczytaj wiadomości na temat jak sie rozlicza pit 37. Znajdziesz tutaj wiadomości o jak sie rozlicza pit 37. Przeczytaj artykuły o jak sie rozlicza pit 37


 • Wypełniamy trzecią i ostatnią stronę zeznania podatkowego PIT-37. Podsumowaliśmy już dochody, odliczyliśmy składki na ubezpieczenie społeczne i ulgi odliczane od dochodu. Obliczyliśmy podatek. Teraz czas na odliczenia od podatku i najważniejsze wyliczenie: czy musisz dopłacić urzędowi skarbowemu, czy zwróci ci nadpłatę.
 • Wybraliśmy już formularz PIT i wypełniliśmy jego pierwszą stronę. Teraz zaczynamy prawdziwe liczenie podatku.
 • Zaczynamy wspólne wypełnianie PIT. Wybraliśmy PIT-37 (brązowy), bo taki właśnie formularz musi wypełnić najwięcej osób, czyli pracujący na etacie i dorabiający na zlecenie. Nasza ściągawka będzie przydatna również dla tych, którzy muszą sięgnąć po PIT-36 (zielony). Większość rubryk wypełnia się tak samo, a dodatkowo te, które dotyczą działalności gospodarczej.
 • Jaki PIT od umów cywilnoprawnych?
  Dochody z umowy cywilnoprawnej, np. umowy – zlecenia czy umowy o dzieło, uzyskiwane przez osoby prywatne będą stanowiły dochody z działalności wykonywanej osobiście, do których zastosowanie mają zryczałtowane koszty. 
 • Rozliczenie PIT wymaga skrupulatności.
  Rodzice mają obowiązek wykazać w swoim zeznaniu podatkowym dochody małoletnich dzieci – własnych i przysposobionych. Nie dotyczy to jednak m.in. dochodów uzyskiwanych w wyniku ich pracy.
 • Komputer
  Odliczając wydatki za korzystanie z dostępu do sieci, podatnicy po raz pierwszy nie muszą pamiętać o ich dokumentowaniu fakturami VAT. Limit odliczenia się nie zmienił i nadal wynosi 760 zł za cały rok
 • Donald Tusk
  Donald Tusk cieszy się ze słów słynnego hodowcy papryki. Człowiek, który kiedyś zadał mu pytanie "Jak żyć, panie premierze", dziś mówi, że został oszukany przez PiS, a partia Jarosława Kaczyńskiego kłamie. Premier mówi, że to kolejny dowód iż specjalnością opozycji jest kłamstwo.
 • Rafał Trzaskowski
  Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji, w wywiadzie dla „DGP” i portalu dziennik.pl opowiada o tym, jak koncerny informatyczne wyciągały pieniądze z polskich resortów.
 • Podatkowe zeznanie roczne PIT-37
  Już 16 marca 2015 r. podatnik będzie mógł się zalogować do Portalu Podatkowego – potwierdziło DGP Ministerstwo Finansów. Zapozna się tam ze wstępnie wypełnioną deklaracją.
 • Podatkowe zeznanie roczne PIT
  Już prawie 7 milionów PIT-ów wysłano drogą elektroniczną - informuje ministerstwo finansów. Do północy mamy czas na rozliczenie z fiskusem.
 • Ryszard Petru
  Do wyborów coraz mniej czasu, partie rozpoczynają więc wielką walkę o jak najkorzystniejszy wynik. Co oferują Polakom liderzy Nowoczesnej, ruchu Kukiza, partii KORWiN i Zjednoczonej Lewicy?