konstytucja nihil novi

Ciekawe informacje na temat konstytucja nihil novi. Dowiedz się więcej o konstytucja nihil novi. Przeczytaj artykuły o konstytucja nihil novi


 • CBA
  W ubiegłym roku odbył się spis rolny, w tym ruszy Narodowy Spis Powszechny. Kontrola GUS wykazała nadużycia na niespotykaną skalę, kwoty sięgają milionów złotych.
 • SMS "od Tuska": Schetyna na wojewodę dolnośląskiego
  W nawale informacji o wyrzuceniu z PiS Zbigniewa Ziobry i dwóch innych ziobrystów, zniknęły gdzieś wiadomości o tym, co dzieje się na szczytach władzy w PO. A tam wciąż gorąco. W Grzegorza Schetynę biją już nie tylko zwolennicy Tuska.
 • Bronisław Komorowski
  Prezydent nie kryje oburzenia aferą z domniemanym trotylem we wraku tupolewa. Słowa krytyki kieruje pod adresem polityków PiS oraz mediów. "Coś niedobrego z nami się dzieje" - mówi Bronisław Komorowski.
 • Ewa Kopacz
  Jeśli marszałek przyznaje premie swoim zastępcom, a ci z kolei pani marszałek, to jesteśmy świadkami robienia sobie przysług kosztem państwa - powiedział socjolog ks. Marek Adamczyk na antenie Radia Plus Radom
 • Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz
  Szwajcarzy zawstydzają Bogdana Borusewicza. Marszałek Senatu, umniejszając rangę Powstania Styczniowego, kompromituje się historyczną ignorancją - pisze "Nasz Dziennik". Z kolei dyrektor Szwajcarskiej Biblioteki Wojskowej tłumaczy polskim dziennikarzom, jak doświadczenia Powstania Styczniowego ukształtowały Szwajcarię - czytamy w gazecie.
 • Jarosław Gowin
  "Przyczyny tego spadku poparcia dla PO są dla mnie oczywiste. Po pierwsze, to jest fiasko polityki ciepłej wody w kranach, która zbyt często zaczyna się Polakom kojarzyć z dreptaniem w miejscu i zamiataniem problemów po dywan" - diagnozuje kłopoty partii Jarosław Gowin.
 • "To samo powiedział Hitler. Specjalne dekrety i rozporządzenia Rządu Rzeszy. To jest droga do piekła"  - mówi o Viktorze Orbanie w wywiadzie dla "Der Spiegel" naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Radomiu
  Pojedynek na 1-majowe marsze i pochody. W Radomiu i PiS, i SLD zabiegały o względy ludzi pracy. Przekaz był różny, adresat ten sam.
 • Jarosław Kaczyński
  Wolność a la Kaczyński to niewola - tak wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka komentuje słowa Jarosława Kaczyńskiego podczas obchodów Święta Konstytucji 3 maja w Lublinie.
 • Ewa Kopacz
  Ewa Kopacz tłumaczy się z sesji zdjęciowej dla magazynu "Viva!" i odpowiada na krytykę ws. pełnomocniczek rządu.Tłumaczy też się z członkostwa w przybudówce PZPR.
 • Sala posiedzeń Senatu
  Niespodzianka w Senacie. Komisja ds. rodziny odrzuciła ustawę, która upoważnia prezydenta do ratyfikowania konwencji przeciw przemocy. O decyzji zdecydował głos senatora PO, Jana Libickiego. Co zrobi teraz reszta senatorów?
 • Urzędnik
  Urosną zarobki samorządowców, by przyciągać najlepszych kandydatów.
 • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W WARSZAWIE
  "Stoimy przed wyzwaniem, jak wolność utrzymać i umocnić" - podkreślał Bronisław Komorowski. Na Placu Zamkowym odbyły się państwowe obchody rocznicy przyjęcia Konstytucji 3 Maja. Prezydent mówił, że z tamtego okresu historii Polski, płynie lekcja, iż wolność nie jest dana raz na zawsze. Przypomniał, że od dawna wojna nie była tak blisko polskich granic, jak teraz. "Przecież niedługo, 9 maja, Plac Czerwony w Moskwie znów zamieni się w plac pancerny. Znów będą tam prężyły muskuły te dywizje, które niedawno, na oczach świata, dokonały agresji na Ukrainę" - zaznaczył.
 • Kazimierz Marcinkiewicz
  Szefem Kancelarii Prezydenta będzie Joachim Brudziński, a szefa BBN zastąpi Antoni Macierewicz - zdradza scenariusz Kaczyńskiego na "po wyborach" były premier Kazimierz Marcinkiewicz.
 • Polscy żołnierze
  Polska i Niemcy powinny stworzyć wspólną brygadę do obrony państw bałtyckich przed Rosją - ocenia niemiecki dziennik „Die Welt”. Komentator gazety dodaje, że mogłoby to otworzyć nowy rozdział we współpracy obronnej Berlina i Warszawy.
 • Sejm
  Fatalny sondaż dla PO. Partię Ewy Kopacz popiera już mniej niż 20 proc. wyborców. Platformę wyprzedził też ruch Pawła Kukiza. Oto najnowszy sondaż.
 • Paweł Kukiz
  Nowy sondaż wywraca polską scenę polityczną. Pierwsze miejsce zdobyłby bowiem ruch Pawła Kukiza, który minimalnie wygrałby z PiS. W Sejmie znalazłoby się też miejsce dla PO i ugrupowania Ryszarda Petru - NowoczesnejPl.