lata pracy do emerytury

Przeczytaj wiadomości na temat lata pracy do emerytury. Znajdziesz tutaj wiadomości o lata pracy do emerytury. Przeczytaj artykuły o lata pracy do emerytury


 • Minister pracy: Boję się o emerytury Polaków
  Minister pracy Jolanta Fedak mówi w rozmowie z DZIENNIKIEM, że nie boi się ewentualnych protestów po tym, jak zlikwidowane zostaną wcześniejsze emerytury licznym grupom zawodowym. Minister boi się o co innego. "Bardziej się boję o przyszłe emerytury Polaków. Nie jest możliwe pobieranie przez 30 lat świadczeń emerytalnych na przyzwoitym poziomie. Powinniśmy pracować dłużej, wtedy godziwa emerytura będzie zadośćuczynieniem za ciężką pracę" - mówi Jolanta Fedak.
 • Minister pracy: Emerytura będzie na pewno wyższa
  Siła nabywcza emerytury będzie zależeć od rozwoju gospodarczego. Należy więc starać się indywidualnie i dbać o rozwój państwa jak o własny - mówi "DGP" minister pracy Jolanta Fedak.
 • Mało czasu na to by nie stracić emerytury
  Osoby, które zrezygnowały z pobierania świadczenia z ZUS, po to aby dalej pracować, będą mogły złożyć wniosek o ustalenie jego nowej wysokości w kwietniu 2013 r.
 • Wolimy emeryturę niż pracę
  Świadczeniobiorcy zamiast pracy wybrali pobieranie emerytur z ZUS. Pracodawcy chętnie przyjmują zwolnione osoby o wysokich kwalifikacjach. Z drugiej strony związki alarmują, że firmy zaniżają pensje ponownie przyjmowanych do pracy.
 • Czas poświęcony dziecku zaowocuje w przyszłości.
  ZUS powinien doliczyć do stażu uprawniającego do emerytury okres urlopu wychowawczego, z którego kobiety korzystały również przed 1999 rokiem.
 • Pierwsze rozstanie z dzieckiem to trudne chwile dla młodej mamy
  Z troski o pracę wiele kobiet decyduje się na szybki powrót do aktywności zawodowej po urlopie macierzyńskim, a w związku z tym przeżywa liczne rozterki i negatywne emocje. Czy ich poczucie winy wobec "opuszczanego" dziecka jest uzasadnione?
 • Emerytury polskich gwiazd
  Gwiazdom polskiego show biznesu nie spieszy się z przejściem na emeryturę. Niechęć do zaprzestania działalności i angażowanie się wciąż w nowe projekty przestaną dziwić, jeśli spojrzymy na wysokość emerytur sławnych Polaków.
 • Ostatnio wśród polskich artystów panuje moda na ujawnianie wysokości swojej emerytury. Kolejną osobą, która przyznała jakiej wysokości świadczenie otrzyma od państwa jest Jan Kobuszewski. Jednak w przeciwieństwie do swoich kolegów, aktor nie zamierza narzekać.
 • Wzrasta liczba wolnych miejsc pracy
  Do poziomu 14,2 proc. wzrosło w styczniu 2013 bezrobocie - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W styczniu 2012 r. bezrobotnych było 13,2 proc. W styczniu, podobnie jak w grudniu, bezrobocie rośnie co roku.
 • Beata Tyszkiewicz, jedna z największych gwiazd polskiego kina i teatru wyznała, że po 55 latach pacy, otrzymuje od państwa zaledwie 1350 zł emerytury. Taka suma nie wystarcza jej nawet na opłacenie czynszu.
 • Jeśli nie poprawi się kondycja mężczyzn, ostatnie lata pracy spędzą oni na zwolnieniach. Szwedzi żyją w zdrowiu średnio 71,1 roku, Polacy - tylko 59 lat. Tymczasem pracować mają do 67. roku życia.
 • Banknoty
  Za 48 lat państwowa emerytura może być o 800 zł wyższa niż ta z Funduszu - wynika z symulacji wykonanej dla DGP przez Credit Agricole
 • Trondheim w Norwegii
  Brakuje rąk do pracy. Już 80 proc. nowych stanowisk zajmują imigranci. Według najnowszych danych Centralnego Biura Statystycznego (SSB) norweski rynek pracy powiększył się w ubiegłym roku o 30 tys. etatów. 24,5 tys. z nich trafiło w ręce cudzoziemców.
 • Miejsce, w którym ustawiony był mur wokół getta warszawskiego
  Niemieckie renty i emerytury z tytułu pracy w getcie będą mogły być transferowane dla osób zamieszkałych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Powiedział o tym Informacyjnej Agencji Radiowej dyrektor Robert Wójcik z Departamentu Koordynacji Systemu Zabezpieczenia Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
 • Pieniądze
  "To jest poszerzenie wyboru i możliwości korzystania ze świadczeń" - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji w Sejmie. Dodał, że pomysł PSL jest poszerzeniem systemu osłonowego.
 • Pieniądze, banknoty stuzłotowe
  Wprowadzenie stażu zawodowego jako kryterium wcześniejszego przejścia na emeryturę będzie oznaczało znaczące zmniejszenie comiesięcznych wypłat dla osób, które będą chciały skorzystać z takiej możliwości.
 • Ewa Kopacz na dworcu
  Nowe hasło podróży Ewy Kopacz już stało się hitem internetu. Użytkownicy Twittera kpią z "pociągu do pracy", czyli wyjazdu szefowej rządu do Wielkopolski. Sama premier twierdzi, że chce odwiedzić ludzi, którzy "dołożyli swą cegiełkę do sukcesu 25-lecia".