przeliczenie emerytury po wcześniejszej emeryturze

Przeczytaj wiadomości na temat przeliczenie emerytury po wcześniejszej emeryturze. Znajdziesz tutaj wiadomości o przeliczenie emerytury po wcześniejszej emeryturze. Przeczytaj artykuły o przeliczenie emerytury po wcześniejszej emeryturze


 • Rząd odbierze pracującym emerytom 700 mln zł
  Rząd chce zlikwidować przepis, który pozwala na łączenie pracy z emeryturą z ZUS. Szuka oszczędności. Może się jednak okazać, że wielu emerytów przestanie pracować. Wtedy zamiast oszczędności niższe będą wpływy z podatków i składek.
 • Wyższa emerytura za dłuższą pracę
  Bieda emerytura to straszna wizja, którą prześladują nas co jakiś czas czołówki gazet. Na starość będziemy dostawać zaledwie 25 proc. naszej pensji – głoszą alarmiści. Tak będzie. Ale wtedy, gdy nie będziemy dłużej pracować. Bo skoro dłużej żyjemy, musimy też więcej odłożyć na emeryturę. To elementarne prawo nie tylko ekonomii, ale i logiki.
 • Jeremi Mordasewicz
  Rozpoczynamy debatę „DGP” o nowych przepisach emerytalnych dla osób aktywnych zawodowo. Jako pierwszemu oddajemy głos Jeremiemu Mordasewiczowi z KPP Lewiatan.
 • Fundusz Alimentacyjny pomaga osobom uprawnionym do alimentów
  Rodzic, który utracił pracę, a nie otrzymywał świadczenia wypłacanego w razie bezskutecznej egzekucji alimentów, bo miał zbyt wysoki dochód, może ponownie złożyć wniosek. Jeżeli nie zarabia więcej niż 725 zł, gmina przyzna mu wsparcie. Nie może jednak w tym czasie otrzymywać alimentów bezpośrednio od rodzica.
 • Czas poświęcony dziecku zaowocuje w przyszłości.
  ZUS powinien doliczyć do stażu uprawniającego do emerytury okres urlopu wychowawczego, z którego kobiety korzystały również przed 1999 rokiem.
 • Józef Zych: 4700 zł brutto
  "Fakt" sprawdził jaką emeryturę będą pobierać nasi czołowi politycy. Okazuje się, że największe kwoty czekają m.in. europosłów. Za każdy rok pracy w europarlamencie dostają na starość po około 1140 zł do i tak sutej emerytury.
 • Janusz Wojciechowski, europoseł PiS
  Afera Amber Gold przypomina sytuację polityczną w naszym kraju - uważa europoseł PiS, Janusz Wojciechowski. Jego zdaniem to, co dzieje się wokół parabanku, to kopia zachowania Platformy Obywatelskiej, która liczy na tę samą podatność obywateli na "bajer".
 • Emerytury polskich gwiazd
  Gwiazdom polskiego show biznesu nie spieszy się z przejściem na emeryturę. Niechęć do zaprzestania działalności i angażowanie się wciąż w nowe projekty przestaną dziwić, jeśli spojrzymy na wysokość emerytur sławnych Polaków.
 • Prawie każdy w Polsce ma jakieś ulgi. Wiele z nich weszło w życie w III RP. Ale na branżowych bonusach opiera się cała Europa. Powstaje pytanie: skoro przyszedł kryzys, to komu ciąć?
 • Emeryci - zdjęcie ilustracyjne
  Grozi nam pożar w emeryturach - przewiduje "Puls Biznesu". Niespełna rok temu ZUS pesymistycznie prognozował rekordowy deficyt. Czarna wizja właśnie się sprawdza - czytamy w gazecie.
 • Premier Donald Tusk
  PiS zapowiadał, że wizyta w Jarosława Kaczyńskiego w Krynicy na Forum Ekonomicznym będzie początkiem jesiennej ofensywy tej partii. Wygląda na to, że ta ofensywa została uprzedzona przez Donalda Tuska. Premier w Krynicy mówił o wzroście gospodarczym i nowym planie dla "Polski po kryzysie".
 • pieniądze banknoty złoty 100 złotych
  Niska inflacja oznacza minimalne podwyżki emerytur, a to oznacza kłopoty w roku wyborczy. Dlatego też pojawiło się inne rozwiązanie - zamiast podnosić minimalnie świadczenia, zwiększy kwotę wolną od podatku. Pytanie tylko, czy politycy przekonają do niego resort finansów.
 • Bronisław Komorowski
  Emerytury z ZUS nie będą chronić przed ubóstwem.
 • Pieniądze, banknoty stuzłotowe
  Wprowadzenie stażu zawodowego jako kryterium wcześniejszego przejścia na emeryturę będzie oznaczało znaczące zmniejszenie comiesięcznych wypłat dla osób, które będą chciały skorzystać z takiej możliwości.
 • Lider ugrupowania Ryszard Petru podczas kongresu programowego Nowoczesnej
  Pytanie dlaczego prezydent nie doprowadził do konsensusu w sprawie uchodźców. Andrzej Duda nie powinien zajmować się wiekiem emerytalnym, tylko wspólnym stanowiskiem w sprawie uchodźców - powiedział Ryszard Petru w "Jeden na jeden" w TVN24.
 • Janusz Piechociński
  Janusz Piechociński w rozmowie z DGP twierdzi, że tylko wielka koalicja PO-PiS-PSL jest w stanie uratować Polskę przed nadciągającym kryzysem gospodarczym. Szef ludowców wyjaśnia, że na takim porozumieniu, opartym na warunkach PSL zyskają wszystkie "racjonalne" siły polityczne.