trybunał konstytucyjny emerytury

Przeczytaj wiadomości na temat trybunał konstytucyjny emerytury. Znajdziesz tutaj wiadomości o trybunał konstytucyjny emerytury. Przeczytaj artykuły o trybunał konstytucyjny emerytury


 • Marian Rojak wywalczył prawo do wcześniejszej emerytury
  Dobra wiadomość dla mężczyzn zmęczonych pracą. By dostać wcześniejszą emeryturę nie trzeba blokować ulic jak górnicy. Wystarczy pójść do sądu i powołać się na ostatnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Ten bowiem stwierdził, że mężczyźni powinni mieć takie same prawa do wcześniejszych emerytur jak kobiety, które nie muszą nikomu udowadniać, że są obolałe od pracy w kopalni. Bezrobotny Marian Rojak z Łodzi tak zrobił i wygrał - pisze "Fakt".
 • Wyższe podatki? Trybunał zdecyduje
  Podatki pójdą w górę? Wszystko zależy od Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli sędziowie zdecydują, że trzeba przywrócić stare zasady emerytur pomostowych, to powstanie wielka dziura w budżecie, którą zatają tylko wyższe daniny.
 • Podwyżka emerytury po równo? Rząd się cofa
  Tylko w 2012 r. będzie waloryzacja kwotowa. Potem podwyżka o inflację
 • Emeryt
  Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest kluczowe dla rzeszy polskich emerytów. Wynika z niego, że raz przyznana emerytura jest na zawsze, a ZUS nie może cofnąć świadczenia.
 • Pieniądze
  Strażnik konstytucji stał się strażnikiem spadających dochodów państwa. To nie jest właściwa droga i dla Trybunału Konstytucyjnego, i dla demokracji. 
 • Kilka tygodni temu wtrąciłem mimochodem i nieco sarkastycznie w trakcie wypowiedzi telewizyjnej, która dotyczyła całkiem innej sprawy, że liczba etatów w Komendzie Głównej Policji wzrosła w ciągu ostatnich kilkunastu lat z trzech do czterech tysięcy. Po jakimś czasie otrzymałem pismo sygnowane przez szefa tej instytucji z informacją, że obecnie etatów jest tam już nie 4 tys., ale... 4836 - z zapewnieniem, że "sukcesywnie czynimy wszystko, by poprawić efektywność naszej pracy...".
 • Rząd naprawia błąd z poprzedniej kadencji. Państwo wypłaci pieniądze pokrzywdzonym emerytom - zapowiada minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Trybunał Konstytucyjny
  Czy zmiany w systemie emerytalnym są zgodne z ustawą zasadniczą? Prezes Trybunału Konstytucyjnego zapewnia, że wyrok będzie "bez zwłoki". Chce najpierw jednak dostać od premiera pewne wyliczenia.
 • Trybunał Konstytucyjny
  Trybunał Konstytucyjny zajął się podniesieniem wieku emerytalnego przez rząd. Zdaniem europosła PiS, Janusza Wojciechowskiego, sędziowie nie powinni zwracać uwagi na stan budżetu, a zająć się tylko tym, czy odebranie nabytego prawa do emerytury łamie ustawę zasadniczą.
 • Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego
  Podwyższenie wieku emerytalnego zgodne z konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny. Sędziowie zakwestionowali jedynie zrównanie wieku kobiet i mężczyzn w emeryturach częściowych.
 • Portfel i pieniądze
  Rzecznik praw obywatelskich pisze wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. Konkretnie rzecz biorąc, skarga dotyczyć będzie umorzenia aktywów w funduszach.
 • Żydzi
  Mamy do czynienia z naruszeniem konstytucyjnych gwarancji wolności religii w Polsce - twierdzi Rzecznik Praw Obywatelskich. Wniosek w tej sprawie RPO wysyła do Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o prawa wspólnot religijnych, głównie żydów i muzułmanów, do prowadzenia rytualnego uboju zwierząt bez ogłuszania.