wspólna polityka rolna ue

Ciekawe informacje na temat wspólna polityka rolna ue. Dowiedz się więcej o wspólna polityka rolna ue. Przeczytaj artykuły o wspólna polityka rolna ue


 • Donald Tusk
  Zaczął się budżetowy maraton w Unii Europejskiej. Przed polskim rządem tydzień intensywnych spotkań i negocjacji w sprawie przyszłego budżetu Wspólnoty. Nie ma szans na 300 mld zł dla Polski, jeśli premier Cameron postawi na swoim. Największym zagrożeniem są bowiem antyunijne nastroje w Wielkiej Brytanii
 • Studio radiowe
  Adam Hofman przeciwko reszcie polityków, zaproszonych przez Monikę Olejnik. Poszło o szczyt w Brukseli. Zdaniem PiS, Wielka Brytania powinna być traktowana jako sojusznik a nie wróg. To wywołało oburzenie innych gości.
 • Stanisław Kalemba
  Polski rolnik zyskał na unijnym budżecie - ocenia minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Zgodnie z ustaleniami Polska ma uzyskać w przeciągu kolejnych siedmiu lat 28 i pół miliarda euro na Wspólną Politykę Rolną. Zawierają się w tym środki na dopłaty bezpośrednie do hektara i pieniądze na Rozwój Obszarów Wiejskich.
 • Donald Tusk w Brukseli
  Politycy krytycznie oceniają unijny budżet, ale chwalą polskich negocjatorów. Łącznie nasz kraj otrzyma w latach 2014-2020 blisko 106 miliardów euro, z czego prawie 73 miliardy na politykę spójności. Ze Wspólnej Polityki Rolnej otrzymamy 28 i pół miliarda euro.
 • "Jeśli PiS nie poprze budżetu UE, to wtedy słowa o 'zdradzie o świcie' staną się prawdziwe" - powiedział w Radiu ZET, Jacek Rostowski. Według ministra, środki dla Polski w budżecie UE, to wyjątkowy i olbrzymi sukces.
 • Politycy opozycji ostro krytykują premiera, który wybiera się w podróż po kraju, by porozmawiać z Polakami. "Premier powinien rządzić, a nie jeździć" - odpowiada na to Adam Hofman z PiS. Artur Dębski z Ruchu Palikota ostrzega szefa rządu przed wizytami w miejscowościach, w których bezrobocie sięga 30 procent.
 • Flagi UE
  Polska musi zwrócić do unijnego budżetu prawie 35 milionów euro w związku ze źle wydanymi funduszami rolnymi. Tak zdecydowała Komisja Europejska. Bruksela ukarała w 22 kraje członkowskie, a łączna grzywna to ponad 400 milionów euro, choć część z tych pieniędzy już odzyskała.
 • Władimir Putin
  Rosja wznowi handel spożywczy z: Grecją, Cyprem i Węgrami. Oświadczenie takie przekazał agencji Interfax szef Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Siergiej Dankwert.